Proč volit zelené 3

4. října 2010 v 11:56 | Karel Nepraš |  Strana zelených
Nejsme tu jen před volbami
Přestože jsme v minulém volebním období neměli v zastupitelstvu města žádného zástupce, pro občany jsme pracovali, troufám si tvrdit, více než mnoho řádně zvolených zastupitelů. Aktivně jsme vystupovali na podporu trvale udržitelných forem dopravy ve městě a za čistší a klidnější centrum města, přívětivé především pro pěší a cyklisty a otevřené přednostně hromadné dopravě. Po opakovaných jednáních s primátorem se nám podařilo dojednat zveřejňování podkladů pro jednání zastupitelstva všem občanům a připravit půdu pro pořizování záznamů z jednání zastupitelstva, které je již nyní po rekonstrukci zasedací místnosti realizovatelné. Pod petici za záchranu zástavby starých domů u České besedy se nám podařilo získat více než dva tisíce podpisů.

Kdykoli se na nás lidé obrátili s nějakým problémem, vždy jsme se snažili jim v rámci našich možností pomoci při jeho řešení. S občany Vaňova jsme jednali o možnostech jiného využití areálu bývalé Prefy, který dnes slouží jako překladiště sypkých směsí a negativně ovlivňuje obytné a rekreační funkce přilehlé části labského údolí. Ve Strážkách jsme se zapojili do procesu přípravy silničního obchvatu osady, který je trasován přes nejcennější partie přilehlého lesa. V centru města na Růžovém paloučku dlouhodobě spolupracujeme s místními, kteří z hygienických i funkčních důvodů nesouhlasí se záměrem zástavby tamní stavební proluky.

Získané podněty od občanů stejně jako naše vlastní představy jsme v poslední době přetavili do podrobných námitek ke vznikajícímu novému územnímu plánu města. Územní plán je jedním z nejdůležitějších rozvojových dokumentů každé obce, a tak jsme byli sami překvapeni, že jsme byli jedinou politickou stranou, která se k jeho návrhu v rámci připomínkového řízení vyjádřila. Nebyli jsme zde pro občany jen před volbami a máme jasné představy, kam by naše město mělo směřovat. Snažíme se pracovat dlouhodobě a především koncepčně. Tím se významně odlišujeme od naprosté většiny kandidujících stran a sdružení, byť nám některé jako občanské aktivity připadají sympatické.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama