Proč volit zelené 2

19. září 2010 v 22:39 | Karel Nepraš |  Strana zelených
Více otevřenosti, méně svévole
Obrovské finanční prostředky jsou poslední dobou v Ústí směrovány nahodile do několika velice nákladných akcí, jejichž přínos či potřebnost je nezřídka přinejmenším diskutabilní. Příkladem mohou být přemrštěné investice 200 milionů korun do rekonstrukce ulice Malá Hradební, 80 milionů do Městských sadů či 75 milionů do lanovky na Větruši. Mému chápání se pak zcela vymyká připravovaný záměr výstavby podzemního parkoviště pod Lidickým náměstím za čtvrt miliardy. Přitom se zde dlouhá léta vedou dalekosáhlé rozpravy na témata, jako jsou obnova vozového parku MHD, nedostatek míst ve školkách, rozvoj cyklostezek, zlepšení kvality ovzduší, čistoty a podobně. Prostředky města jsou ale omezené a ve chvíli, kdy jsou neprozřetelně utopeny v betonu, nezbývá již na jmenované potřebnější, leckdy přitom i řádově méně nákladné záležitosti.

Úkolem zvolených zástupců Strany zelených bude v první řadě vrátit rozmáchlé budovatelské ambice předchozí politické garnitury do reálných kolejí. Souběžně s tím hodláme významným způsobem posunout také zapojení Ústečanů do spolurozhodování o vývoji našeho města. Nedostatečná informovanost se opakovaně po celé dosavadní volební období stávala terčem kritiky. Přesto bez širší veřejné diskuze byly z nejužšího vedení města prosazovány další štědře financované "hurá akce", které by po detailnějším projednání pravděpodobně mnohdy nebyly realizovány vůbec nebo by byly alespoň korigovány. Osobně proto budu usilovat o zavedení institutu pravidelných místních referend a důvěryhodných anket. Samozřejmostí bude maximální dostupnost informací pro občany.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Brychta Josef Brychta | E-mail | 22. září 2010 v 22:09 | Reagovat

Pane Nepraši, já Vás budu volit a moji rodiče také. Jsem jedním z vašich bývalých studentů ze Stavbařky a moc Vám fandím. Souhlasím s každým slovem, co jste tady napsal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama