Zelení předali primátorovi vysvědčení

5. července 2010 v 10:30 | Strana zelených
Ústí nad Labem, 30. června 2010 - Strana zelených v Ústí nad Labem dnes primátoru Janu Kubatovi a radě města vystavila vysvědčení (PDF, 270 kB). Zástupci zelených předali vysvědčení přímo do ruky primátoru Janu Kubatovi. Vedení města dostalo od shora až dolů čtyřky, některé s minusem. Pětky zelení neudělili, neboť podle nich není ve veřejném zájmu, aby vedení města v tomto složení opakovalo ročník.
"S transparentností a omezováním korupčního prostředí je město na štíru, a přece jsme za tento předmět udělili dostatečnou bez minusu, protože Jan Kubata přijal několik našich návrhů - dnes už se například obvykle zveřejňují materiály před jednáním zastupitelstva. Chceme ale prosadit mnohem razantnější zprůhlednění toho, jak město rozhoduje a hospodaří," říká Karel Nepraš a doplňuje: "Problematické jsou i městské zakázky. Například v kauze demolice sektorového centra nezvítězila nejlevnější z nabídek."

"Současné vedení města v dobrých ekonomických letech městskou kasu zadlužovalo a teď má finanční problémy. Splátky úvěrů v roce 2010 činí zhruba 400 milionů korun a splátky úroků dalších asi 60 milionů. To není dobře," říká Dušan Oslej ml. k nepěkné známce, již si vedení města vysloužilo svou finanční politikou. "A co se týče územního plánování, příkladem nezdravých koncepcí je třeba podpora překotného rozvoje satelitního předměstí v oblasti Skorotic, Strážek a Habrovic nebo zachovávání zastavitelného území napříč svahem Střížovického vrchu, o megalomanských nových mostech přes Labe a mnohakilometrových tunelech na území města ani nemluvě."

NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nv Nv | E-mail | Web | 6. března 2012 v 22:09 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama