Únor 2007

Parkoviště v Městských sadech definitivně padlo

28. února 2007 v 9:06 | Karel Nepraš |  Strana zelených
Na jednání zastupitelstva městského obvodu Ústí nad Labem - město, které se konalo v úterý 27. února, se jeho členové rozhodli definitivně zastavit přípravu výstavby parkoviště, které mělo ukrojit část Městských sadů. Hlavním důvodem bylo záporné stanovisko krajského úřadu, který potvrdil odvolání místního občana a zamítl výstavbu s tím, že je v rozporu s územním plánem města. Další důležitou podporu představuje více než 700 podpisů pod peticí proti výstavbě tohoto parkoviště.
Přímý účastník jednání by viděl mezi zastupiteli také zaryté zastánce výstavby parkovišť, kteří je budou prosazovat pravděpodobně kdykoli a kdekoli. Někteří z nich by neváhali ani se změnou územního plánu, jen aby se mohla infrastruktura pro individuální dopravu dál šířit veřejným městským prostorem a to i na úkor toho mála zelených ploch, které ve stále ještě šedivém Ústí zbyly.
Kauza dokazuje, že občanům města Ústí nad Labem stále více záleží na kvalitě prostředí, ve kterém žijí, a především, že se vyplatí veřejně prezentovat své názory. Čím více lidí se bude zapojovat do nejrůznějších občanských i politických aktivit, tím lépe pro celou společnost a její demokratické fungování.
NAVRCHOLU.cz