1:0 pro beton

6. listopadu 2006 v 8:55 | Karel Nepraš |  Strana zelených
Další nepříjemný precedens v této době přichází na pořad dne v Ústí nad Labem. Na okraji největšího parku v centru města - Městských sadů - je připravována výstavba parkoviště. Přestože je plánováno porazit několik stromů a fakticky tak "ukrojit" část v centru města potřebné zeleně, vedení města záměr hájí s tím, že v lokalitě v současné době stejně automobily parkují. Že to ale zdaleka neplatí pro celou plochu, která má být zabrána, se už nezdůrazňuje.
V průběhu podzimu se pod petici namířenou proti záměru a vzniklou z popudu místních občanů a Přátel přírody o. p. s. podepsaly čtyři stovky Ústečanů. Ani to, ani další skutečnost, totiž že v těsné blízkosti parkoviště je v parku dětské hřiště, ovšem nevedla zatím primátora k přehodnocení záměru.
Podle mého názoru především neplatí dnes tak často v Ústí protěžovaný názor, že pokud se staví, město vzkvétá. Pokud bude 20 automobilistů mít kde parkovat za cenu, že se dvěma stům občanů zhorší kvalita života, zdá se mi to nepřiměřené. Jestliže před komunálními volbami nejsilnější ústecká strana slibovala bezpečná dětská hřiště a sázení nových stromů, zdá se mi, že po volbách jde právě proti části svého programu.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama