Komunál I - Informace snadno dostupné všem

25. srpna 2006 v 9:14 | Karel Nepraš |  Strana zelených
V článcích tohoto názvu odlišených postupně se navyšující římskou číslicí budou v průběhu následujících týdnů představeny programové body ústeckých Zelených pro letošní komunální volby.
  • V centru města vznikne kvalitní Informační centrum pro návštěvníky města, ale i pro místní obyvatele. Centrum by mělo mít profesionální úroveň s kvalitním personálem a umožní občanům snadný přístup k informačním zdrojům i jako prostředník pro snadnější komunikaci s úřady. Informační centrum bude zároveň sloužit turistům jako důstojný prostor k získání potřebných materiálů, kontaktů a údajů o Ústí. Tomu musí být přizpůsobena jeho otvírací doba.
  • SZ zásadně odmítá způsoby komunikace vedení radnice s veřejností teprve po realizaci záměrů, je nutné o zásadnějších záměrech diskutovat s širokou veřejností ještě před jejich schválením. Diskuse by měla v případě zásadnějších záměrů probíhat formou veřejných setkání ne vždy v prostorech domácích pro politiky, ale lépe blíž lidem v dotčené části města.
  • Městské informační tiskoviny musí sloužit především k informování občanů, nikoli k prezentaci politiků, prostor by v nich v případě prezentace politických názorů potom měly dostat i opoziční hlasy. Odstrašujícím příkladem byly třeba Městské noviny po volbách, kde bývalý primátor Gandalovič děkoval těm, kteří ho volili, ale podobnou cestou "ve stopách Petrových" pokračuje i současný primátor Kubata http://www.usti-nad-labem.cz/files/mestske_noviny/MN37.pdf vyjadřující na jejich stránkách za peníze všech daňových poplatníků osobní politické názory k archeologickému průzkumu. Nemluvě už ani o asi 12 podobiznách na 16 stranách plátku.
  • Obvodní internetové stránky musí projít kompletními úpravami, protože současný stav, kdy zde občan nemůže v nepřehledném systému najít základní informace je nepřijatelný. Nemluvě o tom, že v současné době na stránkách přímo chybí i takové zásadní věci jako informace k volbám (například rozložení volebních okrsků a jejich příslušnost ke komisím, budoucí počet zastupitelů aj.), časy jednání zastupitelstva, aj.
  • NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 byll byll | 29. srpna 2006 v 4:52 | Reagovat

Blog dobrej, teď jenom jestli Ti fungujou ty komentáře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama